Sports

Thursday’s scores, updated second-round schedule – Daily News



Scores from the CIF-SS softball playoff games Thursday, and the schedule for the second-round games Tuesday, May 10.

CIF SOUTHERN SECTION SOFTBALL PLAYOFFS

DIVISION 1

First round, Thursday

Oaks Christian 11, Valley View 0

Chino Hills 9, Saugus 2

Norco 7, California 0

Murrieta Mesa 9, Ayala 5

Beaumont 6, Sultana 0

Los Alamitos 6, Grand Terrace 3

Esperanza 8, Mater Dei 3

Camarillo 3, Downey 0

Eastvale Roosevelt 17, Upland 0

La Mirada 1, Whittier Christian 0

Pacifica/GG 1, Great Oak 0

South Torrance 13, Valencia 1

La Serna 2, Huntington Beach 1

Gahr 7, Westlake 3

Orange Lutheran 10, Riverside Poly 0

Villa Park 4, Vista Murrieta 0

Second round, Tuesday, May 10, 3:15 p.m.

Chino Hills at Oaks Christian

Murrieta Mesa at Norco

Beaumont at Los Alamitos

Camarillo at Esperanza

Eastvale Roosevelt at La Mirada

South Torrance at Pacifica/GG

Gahr at La Serna

Villa Park at Orange Lutheran

DIVISION 2

First round, Thursday

Corona Centennial 14, Diamond Ranch 2

Royal 1, Louisville 0

North Torrance 4, Redondo 0

Warren 7, Oxnard 0

La Habra 9, San Dimas 0

Millikan 6, Crescenta Valley 1

Segerstrom 8, Bishop Amat 1

South Hills 10, West Ranch 1

Torrance 7, Rio Mesa 2

Glendora 11, Hart 1

Charter Oak 8, Etiwanda 6

Yucaipa 10, Summit 0

Don Lugo 2, JSerra 1

Arcadia 6, St. Paul 4

Sonora 9, Beckman 5

Mission Viejo 1, El Segundo 0

Second round, Tuesday, May 10, 3:15 p.m.

Royal at Corona Centennial

Warren at North Torrance

La Habra at Millikan

Segerstrom at South Hills

Torrance at Glendora

Yucaipa at Charter Oak

Don Lugo at Arcadia

Mission Viejo at Sonora

DIVISION 3

First round, Thursday

Bonita 9, El Rancho 2

Kennedy/LP 10, Coachella Valley 0

Sunny Hills 5, Sierra Canyon 3

Capistrano Valley 10, El Modena 3

Heritage 4, Cerritos 2

Western Christian 5, Culver City 4

Temescal Canyon 7, Arlington 3

Notre Dame/SO 3, Long Beach Poly 1

San Juan Hills 11, Ramona 1

Aquinas 7, Carter 3

Agoura 12, Grace Brethren 7

Tesoro 2, Chaminade 1

St. Anthony 4, Lakewood 1

Quartz Hill 4, Los Altos 0

La Quinta 7, Hemet 0

West Torrance 8, Chino 7

Second round, Tuesday, May 10, 3:15 p.m.

Bonita at Kennedy/LP

Capistrano Valley at Sunny Hills

Western Christian at Heritage

Temescal Canyon at Notre Dame/SO

San Juan Hills at Aquinas

Tesoro at Agoura

St. Anthony at Quartz Hill

West Torrance at La Quinta

DIVISION 4

First round, Thursday

Moorpark 8, San Marcos 3

Woodbridge 6, Anaheim 2

Oak Hills 3, Colton 2

La Canada 11, Alhambra 0

Heritage Christian 2, Arroyo 1

Buena 15, Highland 13

Lompoc 5, Santiago/GG 4

Newport Harbor 5, Twentynine Palms 0

Temple City 1, Burbank 0

Mayfair 7, South El Monte 6

Jurupa Hills at Schurr (Friday)

Orange Vista 16, Village Christian 2

Burbank Burroughs 12, Santa Clara 3

Dos Pueblos 12, Lancaster 1

Palm Desert 5, Santa Rosa Academy 1

Yorba Linda 5, Irvine 2

Second round, Tuesday, May 10, 3:15 p.m.

Moorpark at Woodbridge

La Canada at Oak Hills

Heritage Christian at Buena

Newport Harbor at Lompoc

Temple City at Mayfair

Orange Vista at TBD

Dos Pueblos at Burbank Burroughs

Yorba Linda at Palm Desert

DIVISION 5

First round, Thursday

Fountain Valley 11, Barstow 2

Rio Hondo Prep 10, La Quinta/W 0

Santa Paula 3, El Monte 0

San Marino 4, Vasquez 3

San Jacinto 8, Banning 0

Calvary Chapel/SA 9, Artesia 1

Apple Valley 11, Silverado 0

Cajon 17, University Prep 1

Northwood 6, Garey 0

Fillmore 5, Bishop Montgomery 4

Flintridge Sacred Heart 13, Sacred Heart of Los Angeles 0

Walnut 9, Cobalt 0

Norwalk 7, Burbank Providence 2

Montclair 2, Victor Valley 0

Paraclete 6, St. Monica 0

El Toro 12, Rancho Alamitos 0

Second round, Tuesday, May 10, 3:15 p.m.

Fountain Valley at Rio Hondo Prep

Santa Paula at San Marino

San Jacinto at Calvary Chapel/SA

Apple Valley at Cajon

Fillmore at Northwood

Flintridge Sacred Heart at Walnut

Montclair at Norwalk

El Toro at Paraclete

DIVISION 6

First round, Thursday

Santa Monica 23, Edgewood 0

Savanna 1, Cantwell-Sacred Heart 0

Nordhoff 20, Da Vinci 5

Indio 7, Arrowhead Christian 1

Elsinore 6, Pioneer 1

Eisenhower 9, Magnolia 8

San Jacinto Valley Academy 13, Costa Mesa 2

Shadow Hills 11, Southlands Christian 0

Garden Grove 13, Serra 1

Sierra Vista 11, Academy of Careers & Exploration 6

Bell Gardens 10, Hawthorne 0

Hillcrest 5, San Bernardino 1

Nogales 17, Faith Baptist 6

Viewpoint 3, Alverno 1

Mayfield 15, Redlands Adventist 0

Katella 3, Lakeside 2

Second round, Tuesday, May 10, 3:15 p.m.

Savanna at Santa Monica

Indio at Nordhoff

Eisenhower at Elsinore

Shadow Hills at San Jacinto Valley Academy

Sierra Vista at Garden Grove

Bell Gardens at Hillcrest

Nogales at Viewpoint

Katella at Mayfield

DIVISION 7

First round, Thursday

Rosemead 18, Cornerstone Christian 0

Lennox Academy 24, California Lutheran 3

Linfield Christian 24, Noli Indian 1

Littlerock 15, Hesperia Christian 1

Leuzinger 25, St. Pius X-St. Matthias 6

Marymount 25, Oakwood 4

Rim of the World 14, Pacific 0

Duarte 12, Bishop Conaty-Loretto 2

Avalon at Ramona Convent (Friday)

La Verne Lutheran 20, Estancia 10

Tahquitz 10, Animo Leadership 0

Keppel 16, Coastal Christian 1

Archer 15, La Salle 5

Bethel Christian 15, Big Bear 4

Anza Hamilton 18, Nuview Bridge 12

Capistrano Valley Christian 2, Chadwick 1



Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close